V sobotu uplynie rok od únosu saleziána v Jemen

2017 03 02 ANS don Tom(Bangalúr, India, 2. marca 2017) – V sobotu 4. marca to bude presne rok od útoku ozbrojenej skupiny na dielo Misionárok lásky v meste Aden v Jemene. Šestnásť ľudí vrátane štyroch sestier bolo zabitých, a indický salezián misionár, don Thomas Uzhunnalil, bol unesený. Bangalúrska saleziánska provincia, do ktorej don Tom patrí, pripravila modlitebné stretnutie za jeho prepustenie a tiež chce znovu pritiahnuť pozornosť k jeho prípadu.

Saleziáni z tejto provincie hovoria: "Sme hlboko zarmútení odkladaním jeho prepustenia. Organizujeme modlitebné stretnutie, ktoré sa má konať 4. marca o 17:00 na radnici v spolupráci s Katolíckou biskupskou konferenciou štátu Kerala."

Program sa bude skladať z modlitby a z verejného stretnutie po nej. Zúčastnia sa ho aj významnejšie osoby z Cirkvi i verejného života. Po udalosti bude premiérovi a indickému ministrovi zahraničných vecí zaslané vyhlásenie.

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.