V súťaži mladých stolárov bodovala saleziánska škola

(Žilina, 20. marca 2018) – SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline usporiadala 14. marca semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia – Mladý stolár 2018. Svoje sily si zmerali chlapci zo siedmich stredných odborných škôl.

Súťaž pozostávala z teoretického testu a praktickej úlohy, ktorou bola výroba krmítka z masívu. V kategórii jednotlivcov zvíťazil druhák zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Jakub Frolo, na druhom mieste sa umiestnil Radovan Šipka zo SOŠ lesníckej a drevárskej Liptovký Hrádok a na treťom mieste skončil opäť žiak z domácej školy Jakub Katrenčík z II. A triedy.

Žilinčania nezaháľali ani v súťaži družstiev a obsadili hneď prvé miesto. Ako druhí sa umiestnili študenti z Liptovského Hrádku a tretie miesto si vybojovali mladí stolári zo SOŠ drevárskej Krásno nad Kysucou.

Všetci súťažiaci dostali vecné ceny a prví traja najúspešnejší si prevzali aj hodnotné ceny od hlavných sponzorov súťaže. Postupujúci žiaci sa opäť stretnú v celoslovenskom finále súťaže v Nitre.

Zdroj: www.sos.sdb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.