V Žiline hlavný predstavený prijal 33 nových saleziánov spolupracovníkov

(Žilina, 5. novembra 2016) – V sobotu dopoludnia najväčší kostol v Žiline naplnila saleziánska rodina, aby privítala hlavného predstaveného saleziánov Ángela Fernándeza Artimeho. Ten pri svätej omši prijal medzi slovenských saleziánov spolupracovníkov až 33 nových členov.

Slávnostnú bohoslužbu v kostole na žilinskom sídlisku Vlčince celebroval provinciál slovenských saleziánov don Jozef Ižold, ktorý privítal dona Artimeho jednoduchými slovami: „Medzi nami je don Bosco“. Obrovský potlesk sa dostal desiatemu nástupcovi dona Bosca ešte niekoľkokrát počas omše.

Pri kázni zdôraznil saleziánskej rodine najmä to, aby bola vždy schopná sa otvárať pre stretnutie s tými, ktorí prichádzajú do saleziánskych stredísk, ale aj vychádzať k tým, ktorí neprichádzajú. Svoj príhovor zakončil vyznaním: „Verte mi, že je krásne vidieť vo svete všetko to dobro, ktoré robí saleziánska rodina“.

Pri svätej omši prvý raz v histórii Slovenska skladali noví saleziáni spolupracovníci svoje prísľuby do rúk nástupcu dona Bosca. Don Ángel potom každému osobne odovzdal Pravidlá apoštolského života, ktoré predtým pre nich podpísal.

Svätú omšu koncelebrovalo mnoho desiatok saleziánov kňazov, medzi nimi aj provinciáli z Ukrajiny don Karol Maník a z Čiech don Petr Vaculík. V naplnenom kostole bolo niekoľko stoviek saleziánov spolupracovníkov, desiatky sestier saleziánok, mnohí ďalší členovia saleziánskej rodiny a mnoho mladých.

Po skončení bohoslužby don Ángel Fernández Artime venoval ešte dvadsať minút na krátke povzbudenie celej slovenskej saleziánskej rodine a posmelil všetkých s pokorou rásť v identite aj v množstve pre to, aby mohli konať veľa dobra. Napokon prišiel čas na spoločné fotenie sa, po ktorom nasledoval slávnostný obed so zástupcami saleziánskej rodiny v saleziánskom dome v Žiline.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.