Veľkonočná radosť sa šírila aj medzi mladými na Volley session

(Dubnica nad Váhom, 20. apríla 2023) – Takmer 40 mladých volejbalistov sa stretlo v Dubnici nad Váhom na tradičnom turnaji, aby si zahrali, zasúťažili, ale aj sa podelili so svojou veľkonočnou radosťou.

O víťazný pohár sa uchádzalo šesť tímov: tri domáce, jeden mixovaný, družstvá z Nitry a Banskej Bystrice.

„Volley session je turnaj, na ktorom sú dievčatá rady, že sa vyhnú šibačom, keďže sa koná tradične na Veľkonočný pondelok. Páči sa mi na ňom, že celý čas sa nesie v duchu fair play a v rodinnej atmosfére,“ zhodnotil priebeh turnaja Juraj Bartoš z organizácie Laura, združenie mladých.

„Spokojne by som turnaju dal motto – Tvoj súper nie je nepriateľ –, keďže hráči sú k sebe priateľskí a ohľaduplní či na palubovke, alebo aj mimo nej,“ pokračuje Juraj.

„Po veľkonočných koláčoch sa nám síce trochu ťažšie skákalo, ale radosť z hry nám nechýbala,“ okomentovala atmosféru turnaja saleziánka Lamiya Jalilová, organizátorka z miestneho strediska Laura.

A ako dopadlo športové zápolenie? Na prvom mieste sa umiestnil mixovaný tím, druhú priečku obsadili mladí z Nitry a bronz si odniesla Banská Bystrica.

Zdroj: saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.