Veľkonočný utorok sa v Námestove niesol v znamení športu

(Námestovo, 26. apríla 2022) – Spolu vyše 180 účastníkov a ďalších 30 animátorov sa stretlo v Námestove na troch veľkonočných turnajoch vo futbale, vybíjanej a streetbale, aby spolu vytvorili jednu veľkú atmosféru radosti.

Športový deň začal spoločnou sv. omšou, počas ktorej don Peter Roth povzbudil mladých športovcov, aby sa nebáli prejaviť svoju veľkonočnú radosť ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Druhou úlohou všetkých zúčastnených bolo naučenie sa minimálne desiatich mien nových kamarátov.

Druhý ročník futbalového turnaja – O pohár dona Jožka Sobotu – sa pre chlapcov z kategórie U15 pre nepriazeň chladného počasia premiestnil do telocvične v Rabči. Z ôsmich tímov z celej Oravy si najlepšie počínali piati hráči z Oravského Veselého, ktorí v penaltovom rozstrele porazili trstenský tím Rodinné vinárstvo Gembala. Tretie miesto patrilo zohratému tímu chlapcov zo Zuberca, ktorí v boji o tretie miesto porazili výber Kamistov. Osobnosťou turnaja sa stal najmladší a najnižší hráč, len druhák, Stanko Protuš z tímu Borcov.

Veľkonočný turnaj vo vybíjanej pre dievčatá druhého stupňa ZŠ sa niesol v znamení nadväzovania nových kontaktov a budovania vzťahov. Spolu 75 dievčat, ktoré boli rozdelené v siedmich tímoch sa stretlo na palubovke, kde sa snažili bojovať o sladké ceny, medaile a putovný pohár.

Na turnaji prevládala priateľská atmosféra, kde sa tímy navzájom povzbudzovali. Počas semifinálových a finálových zápasov si ostatné dievčatá posadali okolo ihrísk, a tak premenili športovú plochu na jeden veľký skandujúci kotol. „Je to tu veľmi dobre nastavené, že nezávidíme si tu, ale všetky si fandíme navzájom,“ opísala atmosféru zápasov jedna z hráčok. Z napínavých semifinálových zápasov sa do najlepšej dvojky dostali družstvá z Námestova a Novote. Vo finále jasne dominovali dievčatá z Novote.

Veľkonočného turnaja v streetballe stredoškolákov sa zúčastnilo šesť mužstiev. Najlepšie si počínal tím Vomastek zložený z hráčov z Novote a Mútneho. Striebro si odnášali chlapci z Trstenej s tímom Rodinné vinárstvo Gembala. Tretie a štvrté miesto patrilo domácim tímom. „Prišla som sem preto, lebo sa mi páči, že nám saleziáni ukazujú, ako máme rozvíjať vzťahy a ako sa rozvíjať aj v športe,“ opísala svoju motiváciu zúčastniť sa turnaja jedna z hráčok.  „Saleziáni nám v rámci svojej formácie ukazujú, že treba posilňovať aj telo aj ducha,“ zhrnul mladý športovec.

 

Zdroj: sdbno.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.