Vesmír je záhrada, v ktorej sa stále niečo deje. Vstúpte do nej s donom Petrom Bučánym

V týchto dňoch vyšla už druhá knižka z tohtoročnej edície Viera do vrecka (Vydavateľstvo DON BOSCO) s názvom Nad hlavou – Načo nám je vesmír.

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo. Vďaka novým technológiám sa výskum vesmíru posunul dopredu míľovými krokmi. Dnes o ňom vieme to, čo ľudia v dejinách ani len netušili, a vidíme to, čo nikdy nevideli. Nemáme nad hlavou len mŕtvy vesmír, ale nádhernú záhradu plnú „života“, v ktorej sa stále rodia hviezdy so svojimi planétami, rastú galaxie, vytvárajú čierne diery a supernovy prinášajú plody v podobe chemických prvkov. Je to ozajstná záhrada, v ktorej sa stále niečo deje.

Tak prijmite pozvanie, vstúpte s nami a s knižnou novinkou Nad hlavou do vesmírnej záhrady a žasnite. Pretože nad hlavou máme skutočnú „hviezdnu šou“ a my sme jej súčasťou. Autorom knihy je salezián Peter Bučány.

Edícia Viera do vrecka ponúka v tomto roku sondu do hĺbky našej duše, viery aj vesmíru. Prostredníctvom zaujímavých tém sa usilujeme lepšie porozumieť svetu, ktorého sme súčasťou. Zistíme viac o tom, ako funguje zem, ako chápať vedecké objavy, čo vzišlo zo synody, čo vidíme vo vesmíre či ako funguje a na čo slúži umelá inteligencia.

O autorovi:
Peter Bučány (1967) je salezián kňaz. Pastoračne činný je od roku 1993. Stál pri zrode Vydavateľstva DON BOSCO a Televízie Lux. Viac ako dvadsať rokov sa zúčastňoval na animovaní a riadení slovenskej provincie saleziánov. Dnes je predstavený komunity v Bratislave a pracuje v knižnej redakcii vydavateľstva.

Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk.

Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.