VHT 2019: Kto získal putovný pohár Hokejbalistu Pištu?

(Košice, 15. novembra 2019) – Osem tímov z celého Slovenska pricestovalo druhý novembrový víkend do košického strediska Tri hôrky s cieľom preveriť svoje športové schopnosti a podať tie najlepšie výkony. Odhodlanie mladých saleziánskych športových talentov nezničil ani pretrvávajúci dážď, a tak v piatok večer zahájili slávnostnou svätou omšou 23. ročník Veľkého hokejbalového turnaja.

Piatkový večer sa niesol v znamení utužovania vzťahov medzi strediskami. Organizátori pripravili pre chlapcov pútavý program v telocvični. Medzi jeho hlavné body patrilo otvorenie turnaja či rozlosovanie tímov do dvoch skupín. Moderátori večera, dvojica animátorov Jakub Šimoňák a Matej Hrebeňár, si pre chlapcov pripravili zábavné hry a svetelnú show. Aby hráči načerpali dostatok síl na ťažké sobotňajšie zápasy, vybrali sa po spoločnej večernej modlitbe na ubytovanie dopriať si kvalitný spánok.

Sobotňajší deň odštartoval skorý budíček, po ktorom nasledovala ranná rozcvička. Už o 8:30 hvizd píšťalky odpískal úvodný zápas turnaja. Doobeda sa odohralo spolu šesť zápasov, počas ktorých sa chlapci usilovne snažili urobiť všetko pre postup do ďalšieho kola. Zápasy sa niesli v duchu fair play, čo bolo heslom samotného turnaja.

Poobedňajší program pokračoval ďalšími šiestimi zápasmi v skupinách, ktorými sa ukončila základná časť turnaja. Vyčerpaní hráči však veľa času na regeneráciu nemali. Už o 16-tej hodine sa museli tí najlepší z nich postaviť na exhibičný zápas, proti výberu trénerov a saleziánov, a zmerať si sily s ich mentormi. Až po tomto zápase prišiel vytúžený oddych. Nasledovala príprava na slávnostnú večeru, počas ktorej chlapci "nahodili" košele a kravaty.

V nedeľu sa hráči prebudili do upršaného rána. Počas rannej svätej omše ich povzbudil provinciálny delegát pre pastoráciu mládeže don Ján Holubčík. Nasledovali štvrťfinálové zápasy, v ktorých už išlo o všetko. Po nich sa víťazi vybrali pripraviť sa na semifinále, zatiaľ čo porazení zabojovali ešte v súboji o piate a siedme miesto.

O tretie miesto na stupni víťazov súperili Námestovo a Prešov a vytúžené finále patrilo tímom z Novej Dubnice a Bardejova. Dlhý a napínavý súboj s nezabudnuteľnými výkonmi hráčov z oboch tímov nakoniec priniesol víťazstvo a vytúžený putovný pohár Hokejbalistu Pištu Novej Dubnici. Finálový zápas, ktorý bol vysielaný naživo na facebooku si môžete pozrieť TU.

„Gratulujeme finalistom, Novej Dubnici, ale aj všetkým ostatným zúčastneným hráčom, ktorí do všetkých zápasov vkladali veľké úsilie a podávali skvelé výkony. Taktiež chceme vyjadriť vďaku všetkým organizátorom, trénerom, dobrovoľníkom a tým, ktorí ľubovoľným spôsobom prispeli k tomu, aby sa 23. ročník VHT mohol uskutočniť a vďaka ktorým všetci odišli domov síce vyčerpaní, ale spokojní a naplnení peknými spomienkami a radosťou z nových priateľstiev,“ odkazujú mladí z Troch hôrok.

Informovali: Lucia Kapuríková a Terézia Panocová

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.