VHT: Hokejbalista Pišta poputoval tento rok do Námestova

(Košice 19. novembra 2018) – Počas druhého novembrového víkendu sa v Košiciach uskutočnil tradičný Veľký hokejbalový turnaj, ktorého sa tento rok zúčastnilo sedem tímov z celého Slovenska. Víťazom sa stali hráči z oravského Námestova. Veľký hokejbalový turnaj, známy pod skratkou VHT, je určený pre chlapcov do 15 rokov a tradične sa koná v metropole Východu. Bojuje sa o putovnú trofej turnaja s názov Hokejbalista Pišta. / Webstránka VHT 2019

Samotné zápasy VHT sa začali v sobotu 9. novembra ráno, po svätej omši. Hráči už mali za sebou piatkový večerný program a absolvovanie povinných stanovísk ako je ubytovanie, registrácia a iné. Boje o umiestnenie v skupinách skončili ešte pred západom sobotňajšieho slnka a určili prvé dva tímy, ktoré postupovali do semifinále.

2018 11 19 vht1

Pri rozsvietených reflektoroch vymenili na ihrisku mladších hráčov ich tréneri a rozhodcovia, aby ukázali krásu hokejbalovej techniky a tímovej hry v exhibičnom zápase.

Večerný program na VHT sa niesol v znamení bontónu, etiky a kultúry. Chlapci pri spoločnej večeri zanechali rukavice a hokejky a preukázali svoje zručnosti nie len v spoločenskom správaní, ale aj v tanečnom a hereckom umení. Nahodení do košieľ, kravát a sák vyzerali takmer ako slovenskí reprezentanti na oficiálnej recepcii.

2018 11 19 vht2

Semifinálové zápasy a zápasy o umiestnenie sa odohrali v nedeľu dopoludnia so snahou o ticho, keďže súbežne prebiehali v blízkej kaplnke nedeľné sväté omše. Emócie sa však nedali vždy udržať a tak sa niekedy stalo, že radosť hráčov bola silnejšia ako spev zboru alebo organistu.

Zápas o tretie miesto a finále prebiehali už po svätých omšiach, atmosféru dotváral aj živý prenos na internet, ktorý sledovali diváci po celom Slovensku. Počas finále sa pridal aj komentár s takmer profesionálnou úrovňou.

2018 11 19 vht3

Do súboja o zlatú medialu (VIDEO tu) sa podarilo prebojovať Banskej Bystrici a Námestovu. Nerozhodný stav 2:2 po riadnom hracom čase vo finále medzi Banskou Bystricou a Námestovom sa napokon podarilo chlapcom z Oravy rozhodnúť do jednej minúty počas nadstaveného času. Trofej hokejbalistu Pištu v novej prepravnej schránke so skladacím vozíkom, ktorú pripravili majstri z Novej Dubnice, tak nakoniec putovala do Námestova.

Výsledné poradie:1. Námestovo2. Banská Bystrica3. Košice Kalvária4. Nová Dubnica5. Košice Tri hôrky6. Bardejov7. Prešov

2018 11 19 vht4

Informoval Miroslav Podstavek SDB; Foto Andrej Pastorek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.