Viera do vrecka: Dá sa život plánovať?

(Bratislava, 15. januára 2018) – Má si kresťan život plánovať alebo len čakať na Božie volanie? Ako skĺbiť dar času a slobodnej voľby prezradia hostia v januárovom vydaní relácie.   

Rôzne spôsoby plánovania predstaví slovenský salezián Michal Vojtáš, ktorý už desať rokov pôsobí na Fakulte pedagogiky na Saleziánskej pápežskej univerzite v Ríme.

Čo na tému plánovania hovoria dnešní mladí? Je pre nich plánovanie dôležité alebo berú život tak, ako príde? Viac povedia vedúci mládežníckeho stretka, saleziánka Eva Šatková, jej spoluanimátor Michal Hudák a samotní mladí.

Človek nie je len telo a duša. Ktoré štyri piliere treba posilniť, aby bolo plánovanie efektívne prezradí salezián Martin Kačmáry, autor úspešného knižného návodu na dosahovanie predsavzatí a prežívanie života v plnosti s názvom Biele plátno.

Do akej miery plánuje svoj život a kde v ňom vníma Božie sprevádzanie sme sa opýtali štvrtého najlepšieho športovca roka 2017, strieborného medailistu v behu na 60 m na halových ME v Belehrade, šprintéra Jána Volka.

Je dôležité vedieť, aké ja naše poslanie? Ako spoznáme, že sme sa od neho vzdialili? O plánovaní pred Božou tvárou porozpráva kouč, lektor a autor brožúrky vydavateľstva Don Bosco s názvom Život podľa plánu Marián Kolník.

Reláciu si môžete pozrieť aj v pondelok 15.1. o 18:40 na TV Noe a v utorok 16.1. o 17:05 na TV Lux. Predchádzajúce časti Viery do vrecka nájdete na saleziánskom Youtube kanáli.


 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.