Víkend patril česko-slovenským koadjútorom

(Fryšták, 30. januára 2013) – Saleziáni koadjútori sa pravidelne stretávajú dvakrát za rok, aby sa spolu podelili o skúsenosti, radosti a starosti laického zasväteného života. Jedno stretnutie za dva roky má ale trochu inú atmosféru – je medzinárodné, česko-slovenské. A práve takéto sa konalo od piatka 26. do nedele 28. apríla v kolíske saleziánskeho diela českých saleziánov vo Fryštáku na Morave.

Bratia spoločne vystúpili na známe pútnické miesto Svatý Hostýn, kde slúžil český provinciál Petr Vaculík spolu so slovenským provinciálnym vikárom Jozefom Ižoldom eucharistiu. Počas pešej púte sa zastavili aj na hrobe Ignáca Stuchlého, ktorý zomrel v povesti svätosti. Českí spolubratia predstavili hudobný videoklip o preventívnom systéme, ktorý vznikol v saleziánskom stredisku v Brno – Žabovřesky a ktorý sa teší popularite medzi českými mladými.

Najbližšie česko- slovenské stretnutie koadjútorov sa bude konať o dva roky na Slovensku. Viacerí sa dovtedy pravdepodobne stretnú na blahorečení maďarského koadjútora Štefana Sándora.

 

Informoval: Ján Drgoň SDBFoto: Peter Podolský

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.