Víkend využili naplno, presedeli ho za počítačom

(Žilina, 6. novembra 2017) – Posledný októbrový víkend v Žiline odštartoval projekt Mediálnej školy ďalšiu sériu kurzov. Takmer dvadsať druhákov sa spoločne s lektorom zameralo na dizajn a grafiku.

Druháci Mediálnej školy prežili celý víkend za počítačom, no Facebook ani neotvorili. Tretí kurz Mediálnej školy s pod názvom TVORÍM odborne zastrešoval lektor Sebastián Andil. S účastníkmi sa podelil o svoje skúsenosti z oblasti grafiky a dizajnu.

“Tento kurz bol pre mňa najlepší. Po predošlých som očakávala kvalitu, no predčil všetky moje očakávania. Nevnímala som, že som presedela celý víkend za počítačom. Aktivity boli zvolené tak, aby sme striedali rôzne činnosti a boli tak v rovnováhe,” zhodnotila účastníčka Ľudmila Ľuptáková z Košíc.

Hlavným výstupom sobotného dňa bola grafická mediálna kampaň vybraných projektov a plánovaných akcií, ako napr. Púť zaľúbených v Šaštíne, FB promo katechéz Odvážneho roka alebo grafické spracovanie série tvítov pápeža Františka či posolstva k Svetovému dňu masmédií. Len vytvoriť pekný plagát alebo reklamu nestačí, a preto bol sobotný večer venovaný aj analýze printových reklám či billboardov.

Tretí kurz Mediálnej školy okrem grafickej tvorby zahŕňa aj sebaprezentáciu pred kamerou a hlasový prejav. Účastníci si okrem iného mohli vyskúšať nahrávanie rozhlasovej hry a objaviť možnosti, ktoré im ponúka ich hlas a prejav pri prezentácii. “V dnešnej dobe je priam nutné vedieť kvalitne prezentovať dobré veci. Verím, že túto zručnosť využijú účastníci aj v profesionálnom živote, napríklad na pracovnom pohovore či prezentácii produktov,” vysvetľuje koordinátorka a odborná garantka projektu Alžbeta Hrušovská.

Mediálna škola je dvojročný projekt neformálneho vzdelávania, ktorý zastrešuje Laura, združenie mladých. Cieľom projektu je podpora vzdelávania mladých v mediálnej oblasti. Od decembra 2016 sú kurzy plne akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu. Nový v poradí už deviaty ročník pre prvákov štartuje už o dva týždne kurzom o žurnalistike.

Mária Gregováspolukoordinátorka Mediálnej školy

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.