Vinimini prináša nové CD a vianočný videoklip

(Bardejov, 15. decembra 2020) – Bardejovský saleziánsky zbor Vinimini vydal v poradí už svoje 4. autorské CD s názvom Slnečnica. Ponúka 15 piesní a po prvýkrát je jeho súčasťou aj spevník s notami a akordmi.

Na nahrávaní nového albumu, ktorý vznikal počas roka poznačeného koronakríou, sa podieľalo okolo 35 detí a množstvo hudobníkov. „Vďaka Bohu sme niektoré hudobné podklady začali nahrávať už koncom minulého roka, takže bolo pre nás jednoduchšie už potom trénovať spev, dolaďovať veci, vytvárať hlasy. So zboristkami sme si posielali nahrávky a takto sme cvičili,“ povedala pre rádio Lumen autorka piesní a dirigentka zboru Silvia Demská. Keď opatrenia trochu ustúpili, stretali sa v užšom kruhu a počas letných prázdnin nahrali zboristi jednotlivé piesne.

Na sviatok svätého Mikuláša zverejnil zbor na svojom facebooku „karanténny videoklip“ k piesni z nového CD – Je tu čas Vianoc. Podľa slov dirigentky veria, že klip bude „spomienkou na ťažké časy, nad ktorou sa po rokoch pousmejeme a bude nám pripomínať, že aj keď sme nemohli byť spolu, že sme po tom túžili“.   CD Slnečnica si môžete objednať prostredníctvom e-mailu info@vinimini.sk.

Zdroj: vinimini.sk, lumen.skFoto: facebook.com/viniminibj

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.