Víťazný pohár našiel svojho majiteľa

(Bratislava, 22. novembra 2012) – Zažiť skvelú športovú atmosféru, spoznať nových kamarátov, prekonať sám seba…najmä s takýmito pocitmi sa na futbalový turnaj Kama vybrali tímy zo západného Slovenska. O tom, ako to tam vyzeralo sa s nami podelilo víťazné družstvo z Námestova.

Po dlhšej príprave, vytvorení skvelej partie, ako aj pomocou sústredenia a priateľského zápasu so staršou Kamou, sme sa 8. novembra vypravili na halovú malú Kamu, západ. Tento krát sme sa všetky tímy stretli v Bratislave, kde sa na stredisku Mamateyova turnaj konal. Piatkovým ránom sa oficiálne začala MALÁ KAMA 2012, ktorej sa zúčastnilo 13 družstiev. Turnaj bol vynikajúco organizačne zvládnutý, možno aj vďaka zapojeniu celej komunity saleziánov na Mamateyke.

2012_11_22_kama11.jpg

Žreb nám vyšiel celkom dobre. Pred prvým zápasom sme si dali dlhú rozcvičku a ako prvý sme si zmerali sily so strediskom Daliborko (4:0). Ďalší zápas s Miletičkou skončil rovnakým výsledkom, z čoho sme mali veľkú radosť (4:0). Okrem zbierania športových úspechov vo futbale sme si prestávky medzi zápasmi skracovali iným druhom športu, a to stolným tenisom, či kalčetom. Taktiež nechýbala ani svätá omša, pri ktorej sme mohli pristúpiť aj ku sviatosti zmierenia. Po svätej omši nás čakali zápasy s Banskou Bystricou (4:2) a Dubnicou (2:0), ktoré sme taktiež dotiahli do šťastného konca. Po ukončení piatkovej časti turnaja a skvelej večeri nasledoval zábavný večerný program, kde tímy mohli predviesť svoju kreativitu. Pred tým, ako sme si stihli popriať dobrú noc, nás ešte čakali dobrovoľné workshopy.

Ďalší deň sa začal prípravou na posledný zápas základnej skupiny s Trnavou. V ňom sa malo ukázať, kto postúpi do semifinále z prvého miesta. Stav na konci zápasu bol 2:1 v náš prospech, a tak nás v semifinále čakali hráči z Dolného Kubína. Bol to strhujúci zápas, ktorý nás držal v neistote skoro až do konca, kedy sme sa dokázali odlúčiť na dva góly. Oravské semifinále skončilo nakoniec 5:2 pre nás.

2012_11_22_kama2.jpg

Vo finále sme sa stretli s (dovtedy) neporaziteľnou Trnávkou. Vďaka našim trénerom, ktorí zachovali chladnú hlavu a pripomínali nám zotrvanie v našej taktike, ako aj vďaka podpore fanúšikov, ktorí nás poháňali vpred, sme sa nevzdávali. Aj vďaka ním sme strelili víťazný gól tesne pred koncom, keď sa už už zdalo, že finále budú rozhodovať penalty. Odpískal sa koniec zápasu a bolo rozhodnuté! Konečne sme si mohli víťazný pohár odniesť do Námestova a postúpiť na celoslovenskú Kamu. Bolo to najkrajšie zakončenie turnaja, za ktorý ďakujeme predovšetkým našim trénerom. Za víťazstvo i za nových priateľov a hlavne za krásne spomienky. A za celé to všetko ďakujeme hlavne Pánu Bohu.

Výsledková listina:1. Námestovo2. BA – Trnávka3. Trnava

Informoval: Matúš Čiernik

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.