Víťazom jubilejného Veľkého hokejbalového turnaja je Námestovo

(Košice, 18. novembra 2016) – V Košiciach ani túto jeseň nechýbal už tradičný Veľký hokejbalový turnaj (VHT). V poradí 20. ročník turnaja prišli 11.-13. novembra osláviť chlapci z celého Slovenska. Osem tímov proti sebe bojovalo o putovný pohár Pištu.

Turnaj odštartovali mladí športovci piatkovou sv. omšou a programom, na ktorom nechýbali rôzne aktivity a losovanie do skupín. Sobotňajšiu sériu zápasov zakončil na saleziánskych ihriskách exhibičný zápas – MiniStar (hráči VHT) vs OldStar (výber trénerov), ktorý sa niesol v RETRO štýle. Športové zápolenie bolo plné zábavných momentov a dalo možnosť odreagovať sa súťažiacim, trénerom ale aj organizátorom.

Ako je už zvykom, v sobotu večer chlapci vymenili dresy za obleky a stretli sa na spoločnej slávnostnej večeri. Ku koncu mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva prešli bránou milosrdenstva v Dóme sv. Alžbety.

Nedeľa už naplno patrila hokejbalu. Tým, ktorí si nemohli prísť vychutnať športovú atmosféru priamo na ihriská, umožnili organizátori sledovať finálové zápasy online, prostredníctvom livestreamu.

V zápase o tretie miesto sa stretli tímy z Humenného a Košíc. Na bronzovom mieste nakoniec skončili chlapci z Humenného. Zlato si domov odnieslo Námestovo, ktoré vo finále porazilo Prešovské mužstvo 3:2.

Foto: https://www.facebook.com/vhtkosice/about/

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.