Víťazom Vianočného hokejbalového turnaja 2013 je Banská Bystrica

(Košice, 10. decembra 2013) – Sedemnásty ročník jedného z najväčších saleziánskych športových podujatí na Slovensku, Vianočného hokejbalového turnaja (VHT), bol dejiskom viacerých kuriozít, prvenstiev a zaujímavostí. Medaily si odviezli tímy, ktoré doteraz na VHT na stupienkoch víťazov ešte nestáli.

Prvý decembrový víkend priniesol Košiciam každoročnú nádielku hokejbalových zápolení. V saleziánskom stredisku na Troch hôrkach sa stretlo 9 tímov, aby zápasili o trofej hokejbalistu Pištu. Tento ročník priniesol významnú zmenu systému – znížila sa veková hranica zo 16 na 15 rokov. V mnohých tímoch to spôsobilo prestavbu mužstva a dalo možnosť nováčikom, aby bojovali o víťazstvo.

V skupine A sa o dobrý los do štvrťfinále pobili Tri hôrky, Banská Bystrica, Žilina, Michalovce a Bardejov. Bez prehry prešla ďalej Žilina, Michalovce ostali bez bodu, do ďalšej fázy nepostúpili a čakali na zápas o umiestnenie.

Podobne na tom bol Prešov, ktorý v skupine B nestrelil ani gól. Z prvého miesta postúpilo Námestovo nasledované nováčikom turnaja – Košičanmi zo strediska Kalvária, tretie skončilo Humenné. Sobotňajšie zápasy tak boli ukončené, nasledovala tradičná vianočná večera s programom.

V nedeľu už tímy pristúpili k lámaniu chleba. Do finále sa cez Bardejov a Žilinu dostalo mužstvo z Kalvárie, Banská Bystrica sa prebila cez Humenné a Námestovo. Košičania, ktorí celý turnaj odohrali v šestici nezvládli úvod. Z 5:0 sa im postupne podarilo znížiť na 5:3, ale toto vedenie si už Bystričania podržali a prvýkrát v histórii VHT zdvihli nad hlavu hokejbalistu Pištu. Z tretieho miesta sa tešilo Námestovo po výhre 5:1 nad Žilinou.

Cenu za najproduktívnejšieho hráča si odniesol Lukáš Záhumenský z Banskej Bystrice (15 bodov), najlepším hráčom bol Filip Šiška z Námestova a brankárom na turnaji kraľoval Kalvárčan Dano Sokol. Cenu fair play získala Žilina.

Kompletné poradie tímov:1. Banská Bystrica2. Košice – Kalvária3. Námestovo4. Žilina5. Humenné6. Košice – Tri hôrky7. Bardejov8. Michalovce9. Prešov

Fotografie zo zápasov si môžete pozrieť na facebookuInformoval: Ján Tomaštík

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.