Víťazom západoslovenskej Kamy 2013 je Dubnica nad Váhom

(Dubnica nad Váhom, 28. novembra 2013) – V dňoch 22. – 23. novembra sa v Dubnici nad Váhom konal ďalší ročník saleziánskeho futbalového turnaja Kama – západ. Vo futbale si prišlo zmerať sily desať tímov zo západného a stredného Slovenska.

Novembrová Kama 2013 sa začala piatkovou mládežníckou sv. omšou. Po nej nasledoval program v Katolíckom dome, ktorého súčasťou bolo losovanie tímov do skupín.

Zápasy sa začali v sobotu v ranných hodinách. Súboje medzi tímami z Námestova, Banskej Bystrice, Žiliny Oratka a SOŠ, Kaplnej, Šaštína, Trnavy, Bratislavy Miletičovej a Mamateyovej a domácim tímom z Dubnice prebiehali približne do 16-tej hodiny. Potom nasledovali semifinálové zápasy.

V súboji o 3. miesto sa stretli Bratislava – Miletičova a Žilina – Oratko. Po tomto zápase, ktorého víťazom sa stala Bratislava – Miletičova, prebiehal druhý semifinálový zápas o 1. miesto medzi Dubnicou nad Váhom a Bratislavou – Mamateyovou. S jednogólovým rozdielom v skóre porazila Dubnica nad Váhom Bratislavu – Mamateyovu výsledkom 2:1.

Tento ročník halovej Kamy organizačne zastrešil dubnický animátor, Peter Šimkovič. „Motiváciou pre mňa bolo zaspomínať si na staré časy a opäť uvidieť staré tváre. Určite aj vycibriť si organizačné schopnosti a vyplniť voľný čas,“ dodáva.

Štyri tímy, ktoré sa prebojovali do semifinále sa ešte stretnú v Banskej Bystrici, kde sa bude konať celoslovenské finále Kamy.

Zdroj: www.saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.