Vo Venezuele zomrel slovenský salezián

(Valencia, 25. septembra 2012) – Vo veku 81 rokov zomrel 24. septembra slovenský salezián kňaz don Stanislav Štrba. Pôsobil vo Venezuele vo farnosti sv. Jána Bosca v meste Valencia.
 
Ako informoval provinciálny sekretár z Venezuely, don Nelson Rodríguez, don Štrba dostal v deň Narodenia Panny Márie výron do mozgu a odvtedy bol v bezvedomí. V deň Madony della Merce a zároveň v deň mesačnej spomienky na Máriu Pomocnicu, 24. septembra, v skorých ranných hodinách, ho Pán povolal do večnosti.
 
Don Stanislav Štrba sa narodil v Novej Bani 11. júna 1931, prvé rehoľné sľuby zložil 16. augusta 1948. V roku 1951, v noci z 30. na 31. októbra, ako mladý klerik spolu s ďalšími ušiel za hranice. Výpravu organizoval don Reves, lebo don Titus Zeman bol po nešťastnej jarnej výprave už vo väzení. Don Štrba bol za kňaza vysvätený 11. februára 1960. Vo Venezuele v meste Valencia pôsobil ako kaplán vo farnosti a mal na stratosi animáciu skupiny Združenie Márie Pomocnice (ADMA).
 
Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.
 
 
120925_strba.jpg
 
 
spracoval rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.