Východoslovenská letná KAMA nebola len o emóciách, ale hlavne o umení a kráse futbalu

(Prešov, 16. júna 2022) – V sobotu 11. júna sa v prešovskom oratku stretli futbalové tímy z celého východného Slovenska. Nechýbali chlapci z Humenného, Michaloviec, Popradu, Bardejova, Poštárky, Košíc či Prešova.

Ráno, po príchode všetkých družstiev, začali mladí športovci spoločnou modlitbou a informáciami o programe. Heslo „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa”, bolo súčasťou oznamov. Následne sa družstvá rozdelili do dvoch kategórií, a to KAMA mladší (chlapci do 15 rokov) a KAMA starší (chlapci do 19 rokov). O 8:00 hod. sa oficiálne začali hrať prvé zápasy.

Aj napriek pochmúrnému počasiu mali účastníci dobrú náladu a boli plní eufórie. Po polovici odohratých zápasov si dali malú prestávku a na svätej omši si pripomenuli, že sa majú tešiť aj z úspechu iných a dopriať im ho.

Pokračovalo sa v dohrávaní posledných zápasov v skupinách a na posledné zápasy, finále a semifinále, sa pekne vyjasnilo, a tak do veľmi napätej atmosféry zavítali aj slnečné lúče. Po dlhom a napínavom penaltovom rozstrele medzi Prešovom a Bardejovom, sa nakoniec po siedmich sériách tešili z postupu do vytúženého finále prešovskí futbalisti.

Tak, ako v skupine KAMA starší, aj v skupine KAMA mladší si prešovskí chlapci vybojovali postup do posledného rozhodujúceho zápasu. No podľahli v ňom Popradčanom. Po tomto zápase nasledovalo dlho očakávané vyvrcholenie celého turnaja, finále staršej KAMY, v ktorom proti sebe nastúpili Košice a Prešov. Tento veľmi vyrovnaný a napínavý zápas plný emócií nakoniec rozhodol jediný gól a chlapci z Prešova sa mohli opäť po troch rokoch tešiť z vytúženej a zaslúženej trofeje pre víťaza.

Po odohraní všetkých futbalových zápasov nasledovalo dlho očakávané vyhodnotenie a vyhlásenie cien najlepšieho brankára, strelca, najužitočnejšieho hráča, ako aj ceny Fair play. V kategórii KAMA mladší prvú priečku obsadil Poprad, druhí boli futbalisti z Prešova a tretie miesto obsadili Bardejovčania. V kategórii KAMA starší obsadili tretie miesto chlapci z Michaloviec, druhí skončili Košičania a trofej nad hlavu zdvihli Prešovčania.

„Tohtoročná KAMA nebola len o emóciách, ale hlavne o umení a kráse futbalu, ktorú mali možnosť ukázať chlapci zo stredísk z celého východného Slovenska. Všetci sme mali obrovskú radosť z toho, že sa takúto akciu podarilo opäť zorganizovať. Vďaka Pánu Bohu to bol, aj napriek okolnostiam, jeden výborne zorganizovaný turnaj, ktorý aj napriek nepríjemným zraneniam alebo prehrám, môžeme hodnotiť len kladne,“ uzavreli organizátori.

Zdroj: salezianipresov.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.