Výchova k mužnosti synov v spoločenstve ich otcov

(Banská Bystrica, 16. októbra 2014) – Už tri roky spoločenstvo otcov z Banskej Bystrice realizuje program OTCOVIA A SYNOVIA (OTCaSY).

„Vytvárame a pomáhame vytvárať komunity dospelých mužov, ktorých cieľom je iniciovať svojich synov. Program realizujeme od roku 2011 a každoročne rozširujeme jeho obsah. Veríme, že dnes je veľmi dôležité vytvárať mužské spoločenstvo, ktoré bude spolu so zdravým rodinným zázemím, pevným základom budovania identity zdravého dospelého muža,“ hovorí o programe predseda združenia Juraj Hajkovský.

Zoznámiť sa s princípmi programu, prihlásiť sa k jeho realizácii ako aj dohodnúť osobné stretnutie s autormi je možné na stránke www.otcasy.sk.

Cieľom portálu je:- inšpirovať / pomáhať otcom vytvárať spoločenstvá, komunity – pozývať na akcie a udalosti pre otcov a synov a informovať o nich – zdieľať skúsenosti, nápady, zážitky medzi komunitami otcov – viac info o projekte OTCaSY – vzdelávať v oblasti mužskej spirituality, iniciácie, vzťahov otca a syna

Viac na www.otcasy.sk alebo na facebooku.

Informoval Juraj Hajkovský, predseda združenia

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.