Vydavateľstvo Don Bosco prináša knižnú novinku: Cirkev špiónov – Pápežova tajná vojna proti Hitlerovi

(Bratislava, 5. septembra 2019) – Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým pápežom. Ako to bolo naozaj?

Vydavateľstvo Don Bosco prináša výnimočný knižný titul od amerického autora Marka Rieblinga. Ten podrobne preštudoval dostupné historické pramene a zostavil strhujúci príbeh, ktorý odhaľuje jedno z najpozoruhodnejších období v histórii pápežstva. Novinka je k dispozícii na slovenskom knižnom trhu. Viac o nej nájdete TU.

Úryvok z knihy: „V apríli 1945 sa nacisti pokúsili zlomiť muža, ktorého nazývali aj ,najlepším vatikánskym špiónom v Nemecku‘. Na prvý pohľad bol Josef Müller obyčajný Bavor, vydavateľ kníh s veľkými ušami, ktorý rád bafkal z fajky a zbieral známky. Odkedy ho však zatkli za to, že dával židom falošné doklady a peniaze, začala sa odkrývať jeho úloha v prípade, ktorý mal obrovský význam. Gestapo tvrdilo, že Müller snoval plány na vraždu Hitlera ,za pomoci tajnej služby katolíckeho duchovenstva‘.“

Vydavateľstvo Don Bosco je saleziánske vydavateľstvo, ktoré vzniklo v roku 1994 v Bratislave a vydalo už viac ako 600 titulov. Viac o vydavateľstve nájdete na www.donbosco.sk.

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.