Vydavateľstvo DON BOSCO prináša skutočný príbeh pastierky oviec, ktorý očaril celý svet

(Bratislava, 9. decembra 2019) – Stalo sa vám, že ste si kúpili knihu a hneď prvé riadky vás vtiahli do deja tak, že ste sa od nej nevedeli odtrhnúť? Chceli by ste sa na chvíľu zastaviť v čase, nadýchať sa vône čerstvých borovíc, napiť sa čerstvo nadojeného mlieka, ležať na lúke uprostred ovčieho stáda?

Kniha Čaro jednoduchého života však nedýcha len „divočinou“. Je to skutočný a dojímavý príbeh opusteného dievčaťa, ktorého sa ujme starý pastier a vychováva ho ako vlastnú dcéru. Tak sa na začiatku minulého storočia začína život jednoduchej pastierky oviec Marie des Brebis, ktorá vyrastá bez vody, elektriny, bez auta či televízie, ale medzi ovcami v lone krásnej francúzskej prírody. Marie, jednoduchá a skromná žena, je šťastná. Stretne muža, ktorého bude hlboko milovať. Ten prežije vojnu, ale vážne ochorie. Jej deti sú Božím darom, ale… Popri všetkých radostiach a starostiach ostáva Marie spokojná a vyrovnaná.

Ak vás upútali tieto riadky, práve vám je určená kniha Čaro jednoduchého života – nádherný román s dojímavými spomienkami jednoduchej pastierky oviec Marie des Brebis. Dva roky pred smrťou prerozprávala príbeh svojho dlhého života úspešnému francúzskemu autorovi Christianovi Signolovi – tak vznikol podmanivý portrét ženy, ktorá rozpráva o čare jednoduchých vecí. Kniha je veľkou lekciou odvahy, ľudskosti a skromnosti. Román už očaril nespočetné množstvo čitateľov po celom svete. Veríme, že osloví aj slovenských čitateľov.

O autorovi: Christian Signol sa narodil v roku 1947 v malej dedine francúzskeho departementu Dordogne. Po štúdiu literárnych a právnych vied sa začal venovať písaniu. Vo svojich románoch vykresľuje čaro, ale aj tienisté stránky pôvodného, s prírodou spätého života pretkaného dejinnými udalosťami. Jeho knihy majú vo Francúzsku milióny nadšených čitateľov, boli úspešne sfilmované a získali mnohé ocenenia

Knihu Čaro jednoduchého života nájdete TU.

Ukážka z knihy:„Sotva som vedela chodiť, už som sa naučila vkĺznuť pod ovce a piť priamo z ich vemien. Nikdy ma neodmietli a nikdy som neutŕžila ani najmenší štuchanec. Trochu neskôr, keď som zistila, že som najdúch, mi nahrádzali tú, ktorá mi tak veľmi chýbala. Dlhý čas som nebývala hladná ani smädná, ale život ma predsa len niesol ďalej. Vždy som vedela, čo je šťastie: keď je človek spokojný s tým, čo má, a sám seba prijíma takého, aký je.“

Peter NovákVydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.