Výroba adventných vencov v Šaštínskom oratóriu

(Šaštín-Sráže, 6. decembra 2013) – Pre mnohých veriacich zo šaštína sa advent začal v sobotu 30. novembra. V saleziánskom oratóriu sa už tradične stretávajú mladí, starší, rodiny a saleziáni z miestnej komunity, aby spoločne vyrobili adventné vence do svojich príbytkov. Vďaka rokmi nadobudnutej zručnosti mnohí vence vyrábali bez väčšej námahy a niektorí si stihli vyrobiť aj dva. Hotové adventné vence boli požehnané v nasledujúci deň, v nedeľu pri ranných svätých omšiach vo všetkých kostoloch farnosti.

Adventný veniec symbolizuje Kristov kríž, ktorý šíri požehnanie na štyri svetové strany. Kruh venca je znakom Božej večnosti. Štyri sviečky predstavujú štyri týždne, ktoré predchádzajú Vianociam. Počas adventných dní vyzývajú miestni saleziáni veriacich k spoločnej rodinnej modlitbe pri adventných vencoch. Vďaka nej sa z nich nestanú len módne doplnky v domácnostiach, ale budú napĺňať ich pôvodné poslanie.

 

Informovala: Ľudmila Machová

Zdroj: www.mestosastinstraze.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.