Vyšli dve knižné publikácie, ktoré zachytávajú odkaz saleziána Ivana Grófa

(Bratislava, 4. novembra 2020) – Autorka knihy s názvom Mal nás rád, saleziánka Dagmar Kráľová, dáva nahliadnuť do dejín svojej duše, do vytrvalej cesty hľadania svojho povolania počas totality. Tieto dejiny, vykreslené vnímavo a dôverne, sú akoby kulisou, pred ktorou sa odvíja životný príbeh saleziána Ivana Grófa, otca a učiteľa mládeže, akým bol don Bosco.

Pútavá kniha je pretkaná vzácnymi spomienkami na milovaného duchovného otca, ktorý vďaka Božej milosti podstatne zasiahol do života veľkého počtu mladých ľudí, ktorí uverili Božej láske.

Vo svojej bohatej pastoračnej činnosti sa don Ivan Gróf venoval širokému okruhu ľudí: mladým, snúbencom, manželom, slobodným, zasväteným, mužom, ženám… Publikácia Slová múdrosti a lásky na každý deň roka prináša jeho univerzálne rady a povzbudenia vhodné pre všetkých. Nadčasové výroky dokážu osloviť každého v akomkoľvek životnom stave a pomôcť zorientovať sa v živote, nabrať druhý dych, obnoviť v sebe optimizmus a vrúcnosť.

Zdroj: ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.