Vysokoškoláci zo Salezka sa zamýšľali nad prežívaním svojich vzťahov. Témou bola žiarlivosť

(Banská Belá, 28. marca 2023) – Môže byť žiarlivosť vo vzťahu aj dobrá? Čoho sa vo vzťahu najviac bojíme? Ako vybudovať dôveru vo vzťahu? Odpovede na tieto otázky hľadali banskobystrickí vysokoškoláci a pracujúci s pomocou saleziána Iva Štofeja 17. – 19. marca v Banskej Belej. Už po tretíkrát sa stretli na tematickej chate s názvom Chcem, ale nemôžem, ktorá je zameraná na vzťahy a vzdialenú prípravu na manželstvo.

„Počas víkendovej chaty sme sa veľa rozprávali o téme žiarlivosti a jej vplyve na vzťahy. Páčila sa nám nenútenosť a spontánnosť prednáškových blokov a príjemné prelínanie Ivovho výkladu a debát. Ivo nás nadchol svojím triezvym pohľadom na vážne témy, ktorý bol okorenený jeho vtipnými poznámkami. Zhodli sme sa na tom, že žiarlivosť nikdy nie je prospešná a často býva pre vzťahy deštruktívna,“ podelili sa Zuzka a Artem, ktorí sa na chate zúčastnili prvýkrát.

Celá chata sa niesla v pokojnom duchu. Nechýbal ani duchovný program, dobré jedlo, hudba a na záver film s myšlienkou.

„Potešilo nás, že okrem žiarlivosti a strachov, ktoré vo vzťahoch prežívame, sme sa mohli pozdieľať aj o tom, čo nás na našich vzťahoch teší. Veľmi sme si užili psychický oddych, duchovné posilnenie a domácu atmosféru chaty. Okrem nášho vzťahu sme si upevnili aj vzťahy v spoločenstve a tešíme sa na ďalšiu príležitosť stráviť spolu čas,“ dodali na záver Zuzka a Artem.

Zdroj: sbb.sk

Foto: Agáta Širáňová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.