Výzva pre Teba: Staň sa Darcom času!

Každá hodina môže byť šťastná, keď ju venuješ svojim blízkym. Deti a mladí ľudia sú na celom svete rovnakí. Túžia po tom, aby niekto pri nich stál a venoval im svoj čas. Často však zostáva táto túžba nevyslovená a nenaplnená.

Kampaň Darca času to však chce zmeniť! Pomôž aj ty budovať aktívnejší prístup k mladým a ich výchove. Zároveň sa naučíš plnohodnotne využiť svoj čas a budovať a rozvíjať vzťahy.

Už večera sa mnoho mladých v uliciach rozhodlo darovať svoj čas tak, že budú okoloidúcim čistiť topánky. Svoj čas však môžeš venovať počas celého pôstu. Forma je prakticky na Tebe.

Pomôcť Ti v tom môže aplikácia Forty4U do mobilných telefónov s operačným systémom Android alebo iOS, ktorú si môžeš zadarmo stiahnuť. Každý deň v nej môžeš sledovať, koľko času si venoval práve ty a zároveň Ti ponúka evanjelium, zamyslenia a modlitby na každý deň pôstu. Čas rátame aj na stránke darcacasu.sk. Takto sa dozvieš, koľko času darovali mladí na celom Slovensku. Našim cieľom je spoločne darovať počas pôstu milión hodín!

Kampaň Darca času je prvýkrát súčasťou projektu Tehlička pre misie, ktorá už osem rokov prinášatému života ľudí v rozvojových krajinách a chudobnejších regiónoch. Finančná zbierka, ktorá jesúčasťou projektu, pomáha vo vybraných krajinách pozdvihovať kvalitu života. "Tento rok sme chcelido projektu viac vtiahnuť mladých. Oni sami prišli s nápadom kampane Darca času, radi sme ich v tom podporili. Doposiaľ sa do projektu zapájalo viac ako 200 základných a stredných škôl, centier mladých a farností. Veríme, že aj vďaka kampani Darca času to budú mnohí ďalší“, tvrdí Ján Rešutík, riaditeľ kancelárie SAVIO o.z.

Ponúkame Ti aj zaujímavé video o čistení topánok v rámci Darcu času TU. Viac o kampani nájdeš v rozhovore s Jánom Rešutíkom a Magdalénou Bachanovou zo Savia TU. Viac informácií o Tehličke nájdeš TU.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.