Z Tanzánie a Južného Sudánu do Bardejova na Poštárku

(Bardejov, 13. júla 2023) – Dve saleziánske misijné dobrovoľníčky Veronika a Klaudia sa museli kvôli zdravotným problémom predčasne vrátiť z Južného Sudánu a Tanzánie domov na Slovensko. To ich však nezastavilo a pokračujú vo svojich misiách v rámci rómskej misie na Poštárke, v Bardejove.

Dievčatá strávili už takmer tri mesiace ako asistentky učiteľky v Materskej škôlke bl. Zefyrína, kde pomáhali deťom učiť sa a rozvíjať základné vedomosti. Okrem toho sa venovali individuálnemu vyučovaniu škôlkarov, ktorí v septembri nastúpia na základnú školu.

Ich misia neostala len pri doobedňajšom programe s deťmi v škôlke. Poobedia dobrovoľníčky často trávia v saleziánskom stredisku, kde sa zapojili napríklad do speváckeho zboru, školy evanjelia, street worku, dievčenského stretka a do iných aktivít ako pletenie náramkov alebo pečenia. Za silné zážitky tiež považujú besedy o svojej misii v Afrike, ktoré prezentovali pred žiakmi ZŠ a na mužskom modlitebnom stretku.

Misiu na Poštárke hodnotia ako krásnu skúsenosť s rómskymi deťmi, ktoré si už veľmi obľúbili. Dievčatám ešte prajeme požehnaný čas v závere ich ročnej misie, ktorú ukončia ako animátorky na prímestskom tábore v polovici júla.

Staň sa aj ty saleziánskym misijným dobrovoľníkom. Vyplň prihlášku a začni s prípravou na ročnú misiu, napríklad v niektorej z exotických krajín v Afrike. Všetky podmienky, ako aj prihlášku, nájdeš na stránke dobrovolnici.saleziani.sk.

Zdroj: savio.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.