Z Vianočného hokejbalového turnaja sa stal Veľký

(Košice, 18. novembra 2014) – V dňoch 7.-9. 11. sa v Košiciach uskutočnil už tradičný Veľký hokejbalový turnaj. Do Košíc na turnaj pricestovalo 120 chlapcov so svojimi trénermi z Michaloviec, Bardejova, Prešova, Humenného, Námestova, Partizánskeho, Žiliny, Banskej Bystrice a domáci z Košíc.

Okrem športovej časti turnaja mali chlapci možnosť prežiť piatkový spoločenský večer, kde sa uskutočnil slávnostný sľub čestnej hry a rozlosovanie do skupín. Súčasťou piatkového večera boli aj rôzne tímové hry.

V sobotu prebiehali celý deň zápasy základných skupín na dvoch asfaltových ihriskách. Atmosféru turnaja dotvorili organizátori pečením koláčov, ktoré vytvorili rodinnú atmosféru turnaja.

Sobotný večer sa niesol v duchu slávnostnej večere, ktorú chlapci absolvovali v košeliach a kravatách. Po večeri bol priestor na predstavenie jednotlivých hokejbalových tímov. Sviatočnou večerou chceli organizátori obohatiť športový turnaj aj o spoločenský rozmer.

V nedeľu prebiehali vyraďovacie zápasy. Bojovnosť jednotlivých tímov narastala s pribúdajúcou šancou postúpiť. Do finále prebojovali mužstvá z Bardejova a Partizánskeho. Radosť z finálové víťazstva mali nakoniec chlapci z Bardejova. Na druhom mieste sa umiestnili chlapci z Partizánskeho a na treťom mieste skončili chlapci z Humenného.

O priebeh celého turnaja sa staralo približne 80 dobrovoľníkov od mladých dospievajúcich až po rodičov spoločne s bratmi saleziánmi a sestrami saleziánkami. Dobrovoľníci boli rozdelení do viacerých skupín. Mediálny tím, spravoval FB stránku, natáčal videá a fotil, PR tím sa postaral o propagáciu turnaja a jeho grafický dizajn. Nechýbal ani technický a kuchynský tím.

 

Podrobnejšie informácie na www.3horky.sk, www.facebook.com/vhtkosice.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.