Začal sa ďalší ročník saleziánskej hokejbalovej ligy v Prešove

(Prešov, 30. septembra 2015) – Vo štvrtok 24. septembra v Prešove odštartovali prvé kolo saleziánskej hokejbalovej ligy, ktorá potrvá do novembra. Oproti minulým ročníkom sú jednotlivé kolá rozložené na dlhšie obdobie, konkrétne jedno kolo za mesiac.

Do ligy sa prihlásili štyri tímy – tri prešovské a jeden tím z Terne. Po úvodnom privítaní a pokynoch sa hneď začalo hrať. Zápasy sa niesli v bojovom duchu a chlapci neskrývali emócie. Charakteristické pre prvé kolo boli rotácie na brankárskych postoch. „Hralo sa fair play, z čoho som bol veľmi potešený. Rozhodca sa v podstate len prechádzal po ihrisku,“ komentoval zápas jeden z organizátorov.

Saleziáni povzbudzujú ďalších mladých hráčov zapojiť sa do druhého kola ligy, ktoré sa odohrá v októbri. Súťaž je určená pre chlapcov zo 4.-7. ročníka ZŠ. Aktuálne informácie nájdete na facebooku alebo na www.salezianipresov.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.