Zajtra sa začína 31. ročník Festivalu Lumen na Radničnom nádvorí v Trnave

(Trnava, 8. júna 2023) – Gospelový open air festival, ktorého prvý ročník sa uskutočnil v roku 1993, prinesie do centra mesta Trnava už tradične zaujímavý hudobný, kultúrny aj duchovný program. Organizátori sa rozhodli zmeniť miesto konania festivalu, a tak sa tento rok zahraničné aj slovenské kapely a zaujímaví hostia sprievodných podujatí stretnú 9. a 10. júna na Radničnom nádvorí.

Headlinerom festivalu je holandské zoskupenie Trinity, na hlavnom pódiu vystúpi aj súrodenecké trio Lin D zo Švédska.

Slovenskú hudobnú scénu bude reprezentovať obľúbený raper Ego, ktorý má za sebou okrem svojej úspešnej komerčnej kariéry aj zaujímavú cestu hľadania Boha. „Sme presvedčení, že Ego bude pre mladých inšpiráciou ako osobnosť, pre ktorú je život s Bohom veľkým obohatením,“ hovorí Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.

Tento ročník je charakteristický aj tým, že priestor dostanú aj novšie a mladšie kapely, umelci a projekty: Homecoming spája množstvo umelcov známych z worshipových festivalov a eventov naprieč celým Slovenskom, Jana Zubajová predstaví svoj novým albumom Fénix. Na pódiu na Radničnom nádvorí nemôže chýbať ani úspešný projekt Godzone.

Aj tento ročník festivalu láka návštevníkov okrem hudobného programu aj na sprievodné podujatia pozostávajúce z prednášok a workshopov na aktuálne témy, ale aj z diskusií: Tlakový hrniec, ktorý spracováva témy z prostredia pornografie, manželstva a neplánovaného tehotenstva či Ipčko s témou pomoci pre dušu. Hosťom zaujímavej diskusie bude aj Lucián Bogucki, ktorý bol spovedníkom vo vatikánskej Bazilike svätého Petra a odpovedať bude na otázky redaktorov denníka Postoj Pavla Hudáka a Pavla Rábaru.

Gospelových nadšencov poteší Worship night s kapelami Timothy a Rods.

„Vzhľadom na dlhoročnú festivalovú tradíciu je už samozrejmosťou, že sa na ňom stretávajú rôzne generácie, a preto som veľmi rád, že aj tento rok otvoríme Rehoľnú kaviareň, ktorú ale presunieme na pešiu zónu. Návštevníkov festivalu aj okoloidúcich obslúžia kňazi, rehoľníci a rehoľné sestry. Rodiny s deťmi sú pozvané do detského kútika a na program Príbeh jedného kráľovstva, ktorý priblíži evanjelium aj tým najmenším,“ dopĺňa Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.

Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Radničnom nádvorí a sprievodné podujatia sú spoplatnené. Duchovný program je sprístupnený pre všetkých zadarmo. Viac informácií o programe a lístkoch nájdete na www.festivallumen.sk.

Informoval: tím FLN

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.