Zasadnutie konzulty saleziánskej rodiny na Slovensku

(Bratislava, 2. decembra 2013) – V sobotu 30.11.2013 sa v provinciálnom dome sestier saleziánok v Bratislave konalo zasadnutie konzulty saleziánskej rodiny t.j. stretnutie predstaviteľov všetkých zložiek saleziánskej rodiny, ktoré pôsobia na Slovensku. Toto stretnutie zvoláva dvakrát do roka provinciál saleziánov na podnet hlavného predstaveného s cieľom spoločne sa informovať a zdieľať o najdôležitejších udalostiach života.

Okrem 8 zložiek saleziánskej rodiny, ktoré pôsobia na Slovensku sú na konzultu prizývaní ako pozorovatelia aj zástupcovia sekulárneho inštitútu Betánia a mládežníckych organizácií Domka a Laura.

Na záver niektorí členovia konzulty navštívili cintorín vo Vajnoroch, kde je pochovaný Boží služobník don Titus Zeman a spoločne sa pomodlili za jeho blahorečenie.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.