Zaži výtvarnícky tábor v saleziánskom prostredí

(Bratislava, 3. júna 2013) – Tvorivosť, umenie a svoje schopnosti si mladí umelci rozvíjajú na Saleziánskom pléneri už viac ako sedem rokov.

Výtvarnícky tábor otvára opäť svoje brány a pozýva deti a mladých od 13 rokov stráviť čas v príjemnej rodinnej atmosfére. Tento rok sa Saleziánsky pléner uskutoční 25.8. – 1.9.2013 v krásnom prostredí na chate v Banskej Belej pri Banskej Štiavnici.

Podujatie ponúka účastníkom týždeň v kolektíve mladých ľudí s podobnými záujmami, kde dostanú základné informácie o kresbe a maliarskych technikách, o kompozícii, a pre pokročilejších ponúkajú organizátori možnosť voľnej práce v prírode s odborným poradenstvom. Tento rok sa bude hovoriť aj o sv. písme, sv. Cyrilovi a sv. Metodovi a účastníci sa budú môcť tiež naučiť vyrobiť ručný papier.

K jednému z hlavných cieľov výtvarníckeho tábora s názvom Saleziánsky pléner patrí združovanie a formovanie mladých kresťanských umelcov. Na tábore vládne tvorivá atmosféra – maľuje sa najrôznejšími technikami, ale nechýbajú ani hry na rozvoj tela a duchovný program ako pokrm pre dušu.

Tábora sa každoročne zúčastňuje približne 30 mladých ľudí. Organizátormi sú akademickí maliari Pavol Rehák ASC a Iva Jarošová-Štrbová. Prihlášku na tábor treba poslať najneskôr do 15. júla 2013, pričom účastník tábora nemusí mať žiadne skúsenosti, plenér môže byť dobrým štartom aj pre úplného začiatočníka. Ďalšie informácie môžu záujemcovia získať na e-mailovej adrese: plener@domka.sk

 

Informoval: Pavol Rehák ASC

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.