Zažite február s Rebríkom plným tónov

(Bratislava, 1. februára 2022) – Téma februárového čísla časopisu Rebrík rozpovie čitateľom o tom, Ako vzniká pesnička. Prostredníctvom jednotlivých krokov sprevádzanými výpovednými obrázkami môžu čitatelia sledovať cestu pesničky od skladateľa a textára, cez zvukára, producenta a zvukového režiséra až k jej tónom znejúcim z rádia.

Februárový Rebrík si môžete objednať TU.

Rubrika Slovensko mojimi očami sa stala obľúbenou v mnohých rodinách aj školách. Prečo? Lebo ju tvoria samotní čitatelia. Tak je tomu aj vo februárovom Rebríku. Vedeli ste o tom, že v Rimavskej Sobote sa nachádza 4. najstaršia ZUŠ na Slovensku? O tom a o mnohých zaujímavostiach mesta na južnom Slovensku tentoraz napísala malá čitateľka Dominika, ktorá je na svoje rodné mesto naozaj hrdá.

Hudobne je ladená aj príloha časopisu Rebrík, ktorú tvorí hra Hudobné domino. Túto tradičnú hru si čitatelia môžu zahrať s kartičkami, na ktorých sú zobrazené rozličné hudobné nástroje. Stačí len vystrihnúť a v rodine či s kamarátmi sa pustiť do hry.

Viete, že aj žalmy sú vlastne piesne? Na 25. strane časopisu v článku Zaspievaj si s kamarátmi prinášame upravený 150. žalm aj s notovým zápisom. Podľa videa, ktoré je zverejnené na webovej stránke www.rebrik.sk, môžu deti nielen spievať, ale aj ukazovať, ako popri spievaní možno ukazovať hru na jednotlivé hudobné nástroje.

Rebrík si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.

Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.