Združenie Laura pripravilo pre animátorky akciu s názvom „Záleží na…“

(Trnava, 26. apríla 2019) – Popoludnie veľkonočného utorka strávilo 21 mladých animátoriek na "dievčenskom animku" u sestier saleziánok v Trnave. Dievčatá spolu s pozvanými hosťami diskutovali na témy ako sebapoznanie, prijatie identity ženy, cesty vyzrievania, čistota v chodení a manželstve či plánovanie rodičovstva.

Miriam Brestovanská, manželka a štvornásobná mama povzbudila animátorky svedectvom svojho života. Zdôraznila najmä dôležitosť komunikácie s partnerom a modlitbu. Podľa jej slov: „Všetko v mojom manželstve bolo vymodlené.“

Druhým hosťom bola gynekologička mama a manželka Katarína Skalová. Dievčatám porozprávala nielen veci z oblasti jej pracovného oboru, ale takisto sa s nimi podelila o mozaiku svojej životnej púte. „Nevedela som, že sa budeme rozprávať na takejto hlbokej úrovni, tak som si nič nepripravila,“ s prekvapením dodala. Viackrát dievčatám dodala odvahu, že Boh vedie kroky ľudí a že sa nemusia báť.

Okrem svedectiev pozvaných dám si mladé animátorky odnášajú aj mnohé iné povzbudenia. „Veľmi ma oslovili myšlienky z kázne, že máme byť trúby, ktoré o Ňom povedia celému svetu, možno niekedy len v tichosti a skrytosti. A tiež o slzách… slzách lásky, ktoré občas stečú každej žene,“ podelila sa so svojimi dojmami animátorka Ema Šarközyová.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.