Žiaci v Malackách besedovali o donovi Titusovi

(Malacky, 15. februára 2018) – Na Spojenej škole sv. Františka Assiského v Malackách sa posledný januárový deň konala beseda so saleziánom Jozefom Luscoňom. Hlavnou témou bola jeho knižka Titus, ideš!.

„Máme 610 študentov a niektorí k nám prišli aj z gymnázia zo Šaštína, ktoré dlhý čas viedli saleziáni. A naša škola je významná aj tým, že u nás chvíľu študoval don Zeman a maturovali tu známi saleziáni: don Andrej Dermek i don Ernest Macák, priatelia dona Zemana,“ aj to zaznelo pri privítaní dona Jozefa Luscoňa od riaditeľa Spojenej školy sv. Františka Assiského v Malackách. Týmto saleziánom venovali aj informačné panely na chodbe.

Riaditeľ školy Daniel Masarovič pred zhromaždením študentov v aule pokračoval: „Pre našich žiakov sme v školskom rozhlase postupne čítali knihu Titus, ideš!, a teraz v besede s jej autorom chceme o donovi Titusovi počuť ešte viac… Chceme vedieť najmä to, čo by asi odkázal dnešnej mládeži.“

Skoro dvojhodinová beseda sa rozvinula do množstva otázok a súťaže. Práve vďaka bezprostredným otázkam sa odhalili ďalšie tajomstvá z Titusovho života, ktorý bol v Malackách po chytení určitý čas aj väznený. Stretnutie bolo zakončené spontánnym prezretím vysvedčenia, pretože práve v ten deň dostali študenti ohodnotenie svojich polročných študijných výsledkov.

Informovala Elena Hušková a Jozef Luscoň

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.