Žiačka saleziánskej odbornej školy zabodovala v celoslovenskej súťaži Junior Internet

(Žilina, 15. mája 2020) – Súťaž Junior Internet je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov či blogov a tvorbu webov zameraných na vzdelávanie. Tento rok sa z prihlásených 152 prác prebojovalo do finále súťaže 39 projektov, medzi ktorými postúpila aj žiačka zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

Tereza Hodásová sa do súťaže prihlásila so svojimi piatimi prácami vytvorenými počas štúdia 2. a 3. ročníka v odbore grafik digitálnych médií. Počas dvoch dní, 24. a 25. apríla, prezentovalo 48 žiakov základných a stredných škôl z celého Slovenska svoje online projekty prostredníctvom videokonferencie, z dôvodu bezpečnostných opatrení proti koronavírusu. Tereza Hodásová získala 3. miesto v kategórii JuniorDESIGN – starší žiaci.

Viac informácií o tohtoročnej súťaži Junior Internet a záznamy videokonferencií, nájdete aj na oficiálnych stránkach súťaže.

Zdroj: sjoroza.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.