Žiarivá temnota noci. Vydavateľstvo DON BOSCO prináša strhujúci príbeh obrátenia

(Bratislava, 23. novembra 2020) – Na advent a k vianočným sviatkom pripravilo Vydavateľstvo DON BOSCO knižnú novinku s názvom Žiarivá temnota noci. Ide o strhujúci príbeh obrátenia, ktorého hlavnou postavou – a súčasne autorkou – je britská poetka Sally Readová.

Táto neotrasiteľná ateistka konvertovala na katolícku vieru v priebehu deviatich mesiacov. V roku 2010 bola Sally Readová označená za jednu z najlepších mladých spisovateliek britskej básnickej scény. Ako feministka s hlbokým protikatolíckym cítením začala písať knihu o ženskej sexualite. Počas zbierania materiálu k svojej knihe sa rozprávala aj s istým katolíckym kňazom. A tento rozhovor ju priviedol k dramatickému duchovnému pátraniu, ktoré sa skončilo priamo vo Vatikáne, kde bola prijatá do Katolíckej cirkvi.

Príbeh je napísaný živým, poetickým jazykom. Autorka veľavravne a presvedčivo opisuje svoje stretnutia s Otcom, Duchom a Synom presne tak, ako jej boli postupne dané. Tieto udalosti vrhli nové svetlo aj na zážitky z minulosti – na otcovu smrť, na jej prácu psychiatrickej zdravotnej sestry, na mladé roky života v Londýne. Osvetlili tiež výzvy, ktoré so sebou prináša manželstvo a materstvo v cudzej krajine. A hoci vieru predtým rázne odmietala, po dôvernom stretnutí s Láskou, so samotným Kristom, sa v nej intenzívne rozvinula a vyústila do veľkej životnej premeny.

Kniha Žiarivá temnota noci má 176 strán a pevnú väzbu. Viac o knižnej novinke nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/ziariva-temnota-noci

Úryvok z knihy:„Keď som kráčala po uliciach, v hluku dopravy a v tlačenici ľudí a červených autobusov, mala som pocit, že sa možno jednoducho rozplyniem. Alebo ma prejde auto. Alebo spadnem z vysokej budovy. Dokonca som zúfalým a neurčitým spôsobom zvažovala, že sa budem dovolávať Boha. V ten deň, keď som sedela na podlahe, som nahlas premýšľala, že keby som mala vieru, možno by toto všetko bolo znesiteľné. Ale nedokázala som uveriť v hocijakého Boha. A okrem toho som si myslela, že sa nikdy nebudem môcť znížiť až na takú úroveň sebaklamu. Bola som presvedčená, že na moje hĺbanie neexistuje žiadna odpoveď, žiadne znamenie. Žiadne zľutovanie. (…) Neviem, prečo ku mne neprišiel, keď som sa za ním zlomená takmer načiahla. Mám podozrenie, že najvnútornejšia časť mojej duše nebola ešte ani zďaleka pripravená. Teraz už chápem, že on poznal správny čas aj spôsob, ako sa ku mne priblížiť. A že peklo, ktoré som vtedy zakúsila, bolo iba základnou prípravou na budúce stretnutie.“

 

Peter NovákVydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.