Žilinu cez víkend potrápila záplava „kanónov“

(Žilina, 24. apríla 2018) – Ulice Žiliny boli počas druhého aprílového víkendu plné "kanónov". Niektorí obyvatelia pred nimi utekali, ďalší sa im vydali s odvahou v ústrety. Nešlo však o žiaden politický prevrat či vojenskú operáciu. Skupina prvákov Mediálnej školy sa na svoj druhý kurz uprostred apríla musela vybaviť úplne novými zbraňami – fotoaparátmi.

Fotoreportáž, portrét, dokument – aj toto sa šestnásti prváci Mediálnej školy naučili zhotovovať na kurze s názvom Žijem. „V Žiline som už ako doma, mám to tu veľmi rada a najmä, keď som tu s tak super kolektívom,“ potvrdila účastníčka Katarína Kralovičová a s humorom dodala, „táto skúsenosť mi otvorila oči, dokonca aj objektív. Odteraz sa pozerám na svet s úplne inou clonou."

Na začiatku kurzu lektor Vladimír Škuta, profesionálny fotograf, ohodnotil doma vytvorené fotoreportáže. V nedeľu sa znovu vyjadril k fotografiám zhotoveným tentokrát už na kurze: „Ste veľmi silná skupina. Aj tie fotky, čo ste nafotili sami pred kurzom boli veľmi dobré." Nezabudol však spomenúť, že všetko potrebuje tréning a fotografovanie nie je výnimka.

Na víkend sa k prváckej zostave pridala aj víťazka instagramovej súťaže Blanka Gáliková. „Kiežby som takéto kurzy absolvovala aspoň raz za pol roka. Na prednáškach som sa naučila veľa nového." Teóriu fotografovania si v praxi účastníci vyskúšali v meste, kde sa snažili zachytiť príbehy a emócie ľudí. Taktiež mohli svoju tvorbu konzultovať s lektormi. Výsledné práce z fotenia v meste si môžete pozrieť TU.

Od decembra 2016 sú kurzy Mediálnej školy akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu. Certifikát môže absolventom pomôcť uplatniť sa na vysokej škole či v budúcom zamestnaní. Už tento víkend čaká druhákov záverečný absolventský kurz o videu.

Zdroj: www.medialnaskola.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.