Zimná svetová Univerziáda prebehla aj za pomoci študentov zo saleziánskej školy

(Štrbské Pleso, Osrblie, 5. februára 2015) – Od 24. januára do 1. februára sa na Slovensku konala zimná svetová Univerziáda. Slovensko sa stalo spolu so Španielskou Granadou usporiadateľskou krajinou týchto „olympijských hier univerzitných študentov“.

U nás sa športovalo v areáli biatlonu v Ostrblí a na Štrbskom plese, kde prebiehali závody v Cross-country lyžovaní, severskej kombinácii a v skokoch na lyžiach. Všetky priame prenosy zo športovísk zabezpečovala stanica Eurosport. A práve do produkcie tejto známej športovej stanice sa vďaka spolupráci saleziánov s firmou Globalproduction dostali so svojím majstrom odbornej výchovy dvaja žiaci zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline: Dominik Bačkor a Tomáš Fečo. Obaja študujú odbor grafik digitálnych médií na tejto škole. Dostali tak jedinečnú príležitosť spolupodieľať sa na výrobe programu na športovom podujatí svetového významu. Dominik, ktorý už mal skúsenosť z televíznej produkcie s TV Noe sa teraz zoznámil s výrobou programu športového zamerania, pre Tomáša bolo všetko nové.

Študentom zostáva, aby sa so svojimi zážitkami desaťdňovej stáže v televíznom prostredí podelili s ostatnými žiakmi a ďalej rozvíjali to, čo sa naučili v teréne. Zo stáže by mal časom vzniknúť výukový didaktický materiál, pretože Dominik s Tomášom mali so sebou kameru a vo voľných chvíľach, ktorých nebolo veľa, zaznamenávali pozadie výroby a nadväzovali nové kontakty s talianskymi kolegami, hoci len v anglickom jazyku.  

Informoval Ján Drgoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.