Zlaté medaily obhájili Bratislavčanky

(Banská Bystrica, 4. júna 2013) – Celoslovenské volejbalové finále dievčat zo saleziánskych stredísk vyhrali po roku opäť dievčatá z Bratislavy – Kremnickej. V dňoch 24.-25. mája sa konalo celoslovenské finále vo volejbale dievčat v Banskej Bystrici, ktoré je už po štvrtýkrát dejiskom týchto zápolení. Na turnaj sa prebojovalo päť družstiev z kvalifikačných turnajov na východe a západe: Humenné, Bardejov, Bratislava- Kremnická, Dolný Kubín, Banská Bystrica.

Samotné finále sa začalo posilnením sa na slávnostnej svätej omši, po ktorej už nasledovali prvé zápasy. Krátko po nich sa odohral ešte jeden zápas – exhibičný, medzi organizátormi a výberom najlepších volejbalistiek z každého zúčastneného mesta.

V druhom hracom dni sa súťažilo už od skorého rána, po krátkej svätej omši a výdatných raňajkách pokračovali ďalšie zápasy, systémom každý s každým. Rok, čo rok sa kvalita družstiev zvyšuje, čo bolo vidieť aj na bojoch do posledného bodu v sete. Ukážkové akcie, nekonečný boj, snaha a vynaložené úsilie, aj takto by sa dal charakterizovať štvrtý ročník tejto akcie.

V poobedňajších hodinách sa pomaly kryštalizovalo poradie, no prekvapiť mohlo ešte každé mesto. Napokon boli medailové pozície zastúpené každou časťou Slovenska. Svoj triumf zopakovala Bratislava- Kremnická, na druhom mieste skončil Dolný Kubín, na treťom mieste sa umiestnili Humenčanky. Tento rok, síce bez medailí, ale so zážitkami sa umiestnili na neslávnom štvrtom mieste Bardejovčanky a piata skončila domáca Banská Bystrica.

Cenou pre najlepšiu hráčku turnaja si prevzala od organizátorov Aneta Homzová z Bratislavy, ktorá zhodnotila, že to bol úžasný turnaj so skvelými ľuďmi, super atmosférou a samozrejme dobrým volejbalom.

Z pohľadu mnohých to boli krásne dva volejbalové dni, plné radosti, smútku, nervov, potu, ale aj o tom je šport. A ako sa vraví: Úspech nie je náhodný. Ide o výsledok tvrdej práce, vytrvalosti, schopnosti učiť sa a obetovať mnohé. Tak uvidíme ako sa volejbalové finále podarí na budúci rok.

Fotky z turnaja si môžeš pozrieť TU.

Informovala: Bianka JevičováZdroj: www.salezianky.sk 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.