Zomrel jeden zo zakladateľov saleziánskeho diela v Bardejove

(Žilina 23. januára 2017) – V nedeľu 22. januára predpoludním, na spomienku bl. Laury Vicuňovej, zomrel v Žiline salezián kňaz don Jozef Bližinský. Svoju dušu odovzdal Pánovi vo veku nedožitých 67 rokov života, 38 rokov rehoľných sľubov a 31 rokov kňazstva. Bol jedným z prvých, ktorí zakladali saleziánske dielo v Bardejove.

2017 01 23 zomrel blizinskyDon Jozef Bližinský sa narodil 6. marca 1950, vyrastal v Hažíne nad Cirochou. Saleziánov spoznal ešte za totality a po príprave zložil prvé rehoľné sľuby v Saleziánskej spoločnosti 4. februára 1979. Doživotné sľuby zložil potom 31. januára 1985 na fare v Dolnej Súči do rúk vtedajšieho provinciála dona Jozefa Kaisera. Napokon 21. februára 1986 v byte tajného biskupa otca Jána Chryzostoma Korca v Bratislave prijal kňazskú vysviacku. V roku 1987 sa presťahoval do Bardejova, kde potom po novembri ´89 začal pôsobiť ako salezián kňaz už aj oficiálne.

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji.

Rozlúčka v saleziánskom dome v Žiline bude vo štvrtok popoludní o 15.00 hod. Pohrebné obrady a svätá omša v Bardejove budú v piatok o 14.00 v Bazilike sv. Egídia. Telo zosnulého spolubrata bude následne pochované na miestnom cintoríne sv. Anny.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.