Zomrela sestra Estrella Castalone FMA, bojovníčka proti obchodovaniu s ľuďmi

(Filipíny, 8. februára 2018) – Jednou z významných osobností, ktoré sa angažujú v boji proti obchodovaniu s ľuďmi, bola aj saleziánka sestra Estrella Castalone FMA, ktorá zomrela 2. februára 2018 na Filipínach odkiaľ pochádzala.

Saleziánka sestra Estrella bola prvá koordinátorka celosvetovej siete TALITHA KUM, ktorú tvoria rehoľné sestry aktívne v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. S veľkým nadšením a oduševnením ju viedla v rokoch 2010 – 2014. Počas týchto rokov podporovala a posilňovala už existujúce lokálne siete rehoľníčok a organizovala školenia, aby sa vytvorili nové v Strednej Amerike, Ázii a Afrike.

Spomenúť si na obete obchodovania a tých, ktorí im pomáhajú oslobodiť sa a zaradiť sa do života, aj na zomrelú sestru Estrellu si môžeme zvlášť dnes – 8. februára, v deň liturgickej spomienky sv. Jozefíny Bakhity, kedy je Medzinárodný deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi.

Zdroj a foto: www.zasvatenyzivot.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.