Zoznámte sa so svätými ľuďmi, ktorí žili medzi nami

(Bratislava, 28. októbra 2015) – Svätosť nepatrí do minulosti. Najnovšia brožúrka, ktorú ponúka vydavateľstvo Don Bosco v rámci edície Viera do vrecka ponúka čitateľom možnosť zoznámiť sa so svätými ľuďmi, ktorí žili iba nedávno. Na tému svätí medzi nami sa bližšie pozrel autor publikácie salezián don Marián Husár. Na 43 stranách predkladá mozaiku svätosti, ktorú tvoria príbehy a svedectvá známych osobností ako Ján Pavol II., Chiara Luce Badano, Chiara Corbella Petrillo, ale aj našich súčasníkov ako bol salezián kňaz don Andrej Dermek, saleziánka Mária Futejová, spolupracovníčka tajných saleziánov Marienka Liptajová a ďalší.

„Svätci nám ukazujú cestu. Túžia s nami vytvárať vzťahy, priateľstvá, spoločenstvo. Môžeme sa s nimi stretávať, rozprávať, v modlitbe prehlbovať priateľstvo. Sú pre nás inšpiráciou a povzbudením. Svojím životom v každodennosti nás učia, ako zabúdať na seba, ako sa obetovať, žiť pre druhých,“ hovorí autor v úvode.

Ak by ste niektorého svätca chceli spoznať lepšie, môžete siahnuť po knihe, ktorá je uvedená na konci jeho príbehu.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.