Misie

Don Bosco sa venoval deťom a mladým z chudobných pomerov. V jeho diele pokračujeme aj my a sme poslaní k tým, ktorým chýba bohatstvo viery, lásky a nádeje. Preto saleziánska rodina po celom svete spolupracuje, a tak prispieva k vzájomnému rastu na ceste k svätosti.

Misijné dobrovoľníctvo

Máš v srdci túžbu darovať sa v službe chudobným? Nevieš ako na to? Ak si pripravený vyjsť zo svojho sveta, spoznať novú kultúru a obetovať rok života mladým v núdzi, máme riešenie. Saleziánske misijné DOBROvoľníctvo ťa pozýva k mladým ľuďom, ktorí nepotrebujú nič viac ako tvoj čas, záujem a tvoju radosť. Vydaj sa s nami na DOBROdružnú cestu, na ktorej dostaneš viac ako daruješ.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Príprava na misiu

Súčasťou saleziánskeho misijného dobrovoľníctva je 10-mesačná príprava. Ide o víkendové stretnutia, na ktorých sa dobrovoľníci školia, rozširujú si praktické znalosti a navzájom sa zdieľajú či povzbudzujú. Príprava je podmienkou účasti na misii.

Všetky informácie o misijnom dobrovoľníctve na jednom mieste

Navštív našu stránku o misijnom dobrovoľníctve, na ktorej sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť.

Buďme učiteľmi poskytovateľom pomoci, no i sebe samým. Učme sa strácať samých seba a hľadať podstatu tam, kde naozaj je.

Z blogu Veroniky Maďarovej,
dobrovoľníčky v Nairobi

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.