Saleziáni otvorili provinciálnu kapitulu v Badíne

V nedeľu 26. mája 2024 sa v Badíne zišlo 50 saleziánov, aby slávnostnou svätou omšou a spoločným vzývaním Ducha Svätého zahájili provinciálnu kapitulu.

Pondelok patril stretnutiu s názvom Deň provincie, ktoré sa koná každoročne a zúčastňuje sa ho celá slovenská saleziánska komunita. Tohto roku sa ho zúčastnilo 130 z celkového počtu 179 saleziánov na Slovensku. Počas dňa si spolubratia vypočuli správy delegátov z jednotlivých oblastí poslania, ako aj správu provinciála Petra Timka za uplynulé obdobie 2022 – 2024. V rámci sv. omše dostali niektorí spolubratia list poslušnosti, dokument, ktorým im provinciál určuje nové miesto pôsobenia. Následne mali priestor na vzájomné stretnutia a rozhovory.

Cieľom provinciálnej kapituly je zhodnotiť uplynulé obdobie, zvoliť zástupcu Slovenska na generálnu kapitulu a určiť smerovanie saleziánskej provincie na Slovensku na nasledujúce obdobie. Kapitula potrvá do 31. mája 2024.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.