Video Heslo 2019 o svätosti už aj slovensky

(Rím, 17. januára 2019) – Viac pozerať na obraz, než na veľa slov, také pozvanie dáva forma, ktorú pre video komentár k Heslu na tento rok, zvolila saleziánska agentúra ANS pre titulkované verzie. Dôležité a hlavné myšlienky neuniknú, sú preložené v titulkoch, no predovšetkým obraz pozýva k meditácii, k uvažovaniu i k zážitku.

Oficiálne predstavenie Hesla pre rok 2019 sa konalo tradične v generálnom dome Dcér Márie Pomocnice, v Ríme, ešte 27. decembra. Hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime predostrel cieľ Hesla: „Chcem komentovať jeden pre nás veľmi familiárny bod, ktorý má nadpis podľa Apoštolskej exhortácie pápeža Františka o povolaní k svätosti v dnešnom svete: Gaudete et Exultate. Pri výbere tohto argumentu a nadpisu chcem do našej reči preložiť silnú výzvu pápeža Františka ku svätosti, ktorú adresoval celej Cirkvi,“ vysvetlil don Artime.

Saleziánska agentúra ANS v spolupráci so slovenskou saleziánskou provinciou pozýva pozrieť si video Heslo 2019 so slovenskými titulkami, k téme „#Svätosť je aj pre teba“

Úvodné predstavenie Hesla nájdete TU. Slovenský preklad textového komentára k Heslu je v príprave.

 

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.