Víkend vďačnosti

Pozývame vás na Víkend vďačnosti s podtitulom 100 rokov tvoríme silné 100rky. Za 100 rokov saleziáni prispeli k veľkému množstvu silných a pozitívnych príbehov ľudí na Slovensku. Obzrite sa za tým svojím 6. až 8. septembra!

Časté otázky

Zaujímajú vás bližšie informácie o Víkende vďačnosti? Pozrite si časté otázky alebo napíšte tú svoju na info100@saleziani.sk.

Všeobecné

Pre koho je určený Víkend vďačnosti?

Víkendu vďačnosti sa môže zúčastniť úplne každý, celá saleziánska rodina. Je to naša spoločná oslava, počas ktorej sa chceme poďakovať za 100 rokov prítomnosti saleziánov na Slovensku a za všetko, čo nám odovzdali.

Ako funguje registrácia?

Registrácia je rozdelená do viacerých skupín:

  • Mladí zo stredísk – registrujú sa na celý víkend, počas ktorého im zabezpečíme stravu, ubytovanie a dopravu.
  • Saleziáni a saleziánky – registrujú sa na celý víkend, počas ktorého o nich bude postarané.
  • Saleziánska rodina – tí, ktorí sa chcú zúčastniť iba niektorých častí programu, sú vítaní. Vstup na sv. omše v sobotu a nedeľu je voľný, stačí len prísť. Na slávnostný ceremoniál sa budú predávať lístky vopred, o čom budeme včas informovať na našich sociálnych sieťach.

Informácie pre mladých

Prečo sa neregistrujeme ako stredisko, ale ako jednotlivci?

Na Víkend vďačnosti príde veľa mladých z celého Slovenska, o ktorých by sme sa chceli postarať čo najlepšie. Preto potrebujeme zbierať podrobnejšie informácie, napríklad o stravovacích obmedzeniach, záujme o program, ale aj o tom, či už sú dospelí alebo nie a potrebujú súhlas zákonného zástupcu. Každý účastník na základe týchto informácií dostane personalizovanú vstupenku, vďaka ktorej sa počas víkendu dostane všade, kam potrebuje.

Za čo platím 55 eur?

V cene vstupenky sú zahrnuté vstupy na všetky časti programu (program pre mladých, sv. omše, ceremoniál, muzikál), doprava po Bratislave, ako aj doprava do a zo Šaštína, obed v sobotu a nedeľu, balíček a parádny merch pre každého účastníka.

Môžem dostať nejakú zľavu?

Účastnícky poplatok je jednotný pre všetkých. Ak sa však vedúci v strediskách rozhodnú, že by chceli dať zľavu, môžu to zabezpečiť inak (napríklad preplatia cestu do Bratislavy alebo dajú zľavu na inú akciu).

Kde budeme bývať?

Ubytovanie je zabezpečené v rodinách z bratislavských stredísk alebo na školách. Každý bude mať pripravené miesto na spanie a raňajky. Pred víkendom dostanete kontakt na rodinu, v ktorej budete bývať, aby ste sa mohli zoznámiť a dohodnúť sa na podrobnostiach (napríklad či potrebujete spacák alebo či máte nejaké stravovacie obmedzenia).

Viem zariadiť, aby som v rodine býval/a s kamarátom/kamarátkou?

Rozdelenie účastníkov do jednotlivých rodín má na starosti hlavný tím. Budeme sa snažiť, aby kamaráti zo stredísk boli spolu v jednej rodine.

Dá sa kúpiť vstupenka len na časť programu?

Registrácia pre mladých je určená tým, ktorí sa chcú zúčastniť programu počas celého víkendu.

Som z bratislavského strediska, budem mať zľavu?

Účastníci z bratislavských stredísk platia rovnakú sumu ako ostatní, keďže v balíku majú rovnakú ponuku ako ostatní účastníci. Tiež sa môžu zúčastniť ako dobrovoľníci.

Informácie pre saleziánsku rodinu

Je Víkend vďačnosti určený len pre mladých?

Víkend vďačnosti je pre všetkých! Mladí, ktorí sa chcú zúčastniť celého víkendu sa registrujú osobitne, pretože im zabezpečujeme ubytovanie, stravu, dopravu a doplnkový program. Radi však privítame úplne všetkých členov saleziánskej rodiny.

Čo ak chcem ísť na Víkend vďačnosti, no registrácia je len pre mladých?

Vstup na sv. omše počas víkendu je voľný, stačí len prísť, nie je potrebné sa registrovať. Ak by ste sa chceli zúčastniť slávnostného ceremoniálu alebo muzikálu Bola raz jedna klietka, lístky sa budú predávať pred podujatím, o čom budeme včas informovať na našich sociálnych sieťach.

Môžeme sa Víkendu vďačnosti zúčastniť ako rodina?

Áno, samozrejme, vítaní sú úplne všetci.

Kde si môžem kúpiť vstupenky na ceremoniál alebo muzikál Bola raz jedna klietka?

Vstupenky budeme predávať na tejto stránke. O spustení predaja budeme včas informovať na našich sociálnych sieťach.

Ak sa nemôžem zúčastniť celého víkendu, ktoré časti by som si nemal/a nechať ujsť?

Program víkendu nájdete na tejto stránke v záložke program. Všetky časti sa oplatí zažiť, ale osobitne pozývame na sobotňajší program – sv. omšu a ceremoniál. V sobotu sa chceme stretnúť ako saleziánska rodina, a preto veríme, že tento deň bude pre nás špeciálny. Osobitá bude aj slávnostná ďakovná omša v Šastíne.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.