Pridajte sa k Sýrčanom adoráciou za mier

2016 03 01 ANS Syria(Aleppo, Sýria, 1. marec 2016) – V Aleppe, meste, ktoré symbolizuje vojnu v Sýrii, pokračujú konflikty a bombardovanie. Mladí ľudia, ktorí navštevujú oratórium, žiadali saleziánov a všetkých kresťanov, ktorí sú ušetrení vojnového hororu, aby strávili hodinu eucharistickou adoráciou, v modlitbe za mier v Sýrii. Táto správa je od dona Georgea Fattala, direktora saleziánskeho domu.

"Práve som navštívil ľudí zmrzačených explóziou bomby, ktorá spadla na ich domovy," hovorí don Fattal. "Niektorí prišli o oči, iní o ruky. Je nebezpečné vyjsť na ulicu, ale môžete zomrieť aj v pokoji svojho domova."

Našťastie saleziánske dielo je umiestnené v jednej z oblastí, ktorá je málo zasiahnutá násilím. Je často navštevovaná mladými ľuďmi, ktorí tam prichádzajú pre trochu pokoja a normálnosti. "Toto oratórium vždy priťahovalo mnoho mladých ľudí a tiež dalo veľa povolaní Cirkvi a saleziánom. Teraz prichádzajú aj z ďalších oblastí mesta, pretože mnoho kostolov bolo zničených."

Pomoc, vrátane materiálnej, ktorú poskytujú saleziáni, zohráva rolu v popularite oratória. "Vďaka kongregácii a niektorým dobrodincom sme v situácii, v ktorej môžeme pomôcť rodinám 700 členov oratória. Pred niekoľkými dňami som rozdal 800 párov topánok a v týchto dňoch, vždy na konci mesiaca, roznášame jedlo a ekonomickú pomoc. Ceny od začiatku dosiahli svoj strop."

Saleziánsky zápal patrí všetkým mladým ľuďom: "Snažíme sa dať sa im do služby a dať im úsmev v týchto bolestných časoch," hovorí direktor. Mladí ľudia oceňujú toto zanietenie a sú prvými, ktorí veria, že môžu zdolať znechutenie. Cez víkend zahrali veľké predstavenie, ktoré napísal salezián Pier Jabloyan. "Hovorí o práve vidieť kúsok svetla uprostred temnoty. Opýtal sme sa mladých, či chcú pokračovať s predstavením napriek riziku bombardovania a boli to oni, ktorí trvali na tom, že idú ďalej."

Mladí a saleziáni spoločne pretvárajú realitu vojny na príležitosť prehĺbiť svoju vieru. "Stretávame sa vo štvrtok poobede s univerzitnými študentmi na reflexii o tom, čo dobré nám vojna priniesla. Sme presvedčení, ako povedal sv. Pavol, že všetko slúži na dobré tým, ktorí milujú Boha."

V tomto duchu pracuje don Fattal na tom, aby sa Rok milosrdenstva stal realitou pre mladých ľudí z Aleppa. "V tejto nemysliteľnej situácii chceme, aby ukázali odpustenie a milosrdenstvo a aby sa cítili súčasťou Cirkvi, ktorá sa stará o všetky svoje deti."

Zakončil výzvou: "Každý pondelok máme eucharistickú adoráciu za mier, od 18:00 do 19:00. Prosím pripojte sa k nám v duchovnom spoločenstve, ak je to možné, v rovnakom čase. Máme vieru v silu modlitby!"

Inšpirovať sa môžete aj vypracovanými materiálmi (adorácie, krížové cesty, duchovná obnova, stretká), ktoré vznikli ako sprievodný materiál k tohtoročnej zbierke Tehlička. Ich cieľom je lepšie priblížiť realitu vo vojnovej Sýrii.

2016 03 01 ANS Syria2

ANS, tl

foto: ANS, FB Don Bosco Aleppo

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.