Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Pozývame mladých ponúknuť svoje talenty, zručnosti a pomoc na miestach, kde je to najviac potrebné.

Máš v srdci túžbu darovať sa v službe chudobným? Nevieš ako na to? Ak si pripravený vyjsť zo svojho sveta, spoznať novú kultúru a obetovať rok života mladým v núdzi, máme riešenie. Saleziánske misijné DOBROvoľníctvo ťa pozýva k mladým ľuďom, ktorí nepotrebujú nič viac ako tvoj čas, záujem a tvoju radosť. Vydaj sa s nami na DOBROdružnú cestu, na ktorej dostaneš viac ako daruješ.

Prosím, povoľte marketingové cookies, aby sme vám mohli zobraziť toto video.
Súhlasím s používaním marketingových cookies

Pomôžeme ti dobre sa pripraviť

Súčasťou saleziánskeho misijného dobrovoľníctva je 10-mesačná príprava. Ide o víkendové stretnutia, na ktorých sa dobrovoľníci školia, rozširujú si praktické znalosti a navzájom sa zdieľajú či povzbudzujú. Príprava je podmienkou účasti na misii.

10

prípravných víkendových stretnutí

12

mesiacov
dobrovoľníctva

20

rokov je minimálny vek dobrovoľníka

6+

zapojených
krajín

Buďme učiteľmi poskytovateľom pomoci, no i sebe samým. Učme sa strácať samých seba a hľadať podstatu tam, kde naozaj je.

Z blogu Veroniky Maďarovej,
dobrovoľníčky v Nairobi

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.