Víkend vďačnosti

Pozývame vás na Víkend vďačnosti s podtitulom 100 rokov tvoríme silné 100rky. Za 100 rokov saleziáni prispeli k veľkému množstvu silných a pozitívnych príbehov ľudí na Slovensku. Obzrite sa za tým svojím 6. až 8. septembra!

100 rokov tvoríme silné 100rky!

Na sviatok Narodenia Panny Márie, 8. septembra 2024, oslávia saleziáni 100. rokov od svojho príchodu a pôsobenia na Slovensku. Práve tento deň pred 100 rokmi prevzali prví dvaja slovenskí saleziáni don Viliam Vagač a don Jozef Bokor správu Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne s tamojšou farou a začali svoju službu. Toto mimoriadne jubileum si chceme pripomenúť, a zároveň sa poďakovať za dar saleziánskej charizmy na Slovensku.

Čo zažijete počas víkendu 

Čaká vás víkend naplnený radosťou, zážitkami a stretnutiami. 

Spoločenstvo

Od východu po západ, zo severu na juh. Pozvaní sú všetci, ktorí majú radi dona Bosca. 

Kultúra

Pripravený je rozmanitý program plný umenia, divadla  a hudby. Necháme sa obklopiť aj krásou.

Šport

Nezabudli sme ani na milovníkov pohybu. Chýbať nebudú ani športové turnaje či pohybové aktivity.

Dotyk Boha

Mládežnícke sväté omše či  stíšenie počas adorácie. Svoju vďačnosť vyjadríme Tomu Najdôležitejšiemu.

Víkend vďačnosti v číslach

Jedno z najväčších stretnutí saleziánskej rodiny. 

3

dni

180

saleziánov

900+

mladých

5 000+

členov saleziánskej rodiny

Program

Pripravili sme program, ktorý podčiarkne silu saleziánskej rodiny a pomôže nám naplno osláviť toto výnimočné jubileum.

Piatok 6. september

Víkend vďačnosti odštartuje v piatok zvítaním mladých z celého Slovenska v bratislavskom saleziánskom stredisku na Mamateyovej. Bude to pre nich priestor na stretnutie, zoznámenie sa, zábavu aj spoločné stíšenie pri animovanej mládežníckej adorácii.

Sobota 7. september

Sobotňajší program otvoríme svätou omšou v Gopass aréne (Športová hala Pasienky), na ktorej sa zíde celá saleziánska rodina. Na poobedie je pripravený slávnostný ceremoniál a večer si mladí môžu vybrať medzi rôznymi ponukami, ako návšteva muzikálu Bola raz jedna klietka, čajovňa u saleziánov alebo športové turnaje.

Nedeľa 8. september

Vyvrcholením Víkendu vďačnosti bude slávnostná svätá omša v Šaštíne za účasti otcov biskupov o 10:30 hod.

Web prípravy na storočnicu 

Vzácne jubileum 100. výročia príchodu saleziánov si vyžaduje poctivú prípravu. Na stránke 100.saleziani.sk nájdete všetky etapy Roka vďačnosti, duchovné obnovy, materiály pre stretká, životopisy saleziánskych osobností a mnoho ďalšieho.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.